Перші згадки про пристрої, за допомогою яких збирали конденсат, що утворюється при кипінні, датуються початком нашої ери. Примітивні дистилятори використовувалися греками, єгиптянами, римлянами для відділення ефірних масел. Пристрої представляли собою конструкцію з глиняних глечиків і металевих трубок. Араби - торговці прянощами і пахощами - вдосконалили дане обладнання, стали його виготовляти повністю з міді. Нам воно знайоме під найменуваннями аламбіках і алькітара. Що ж стосується застосування дистиляторів як пристосувань для отримання спиртних напоїв, то найбільш старий самогонний апарат, що датується IX століттям нашої ери, був виявлений в Болгарії.

Що таке дистиллятор або самогонний апарат

За більш ніж тисячолітню історію свого існування конструкція і принцип дії дистилятора (самогонного апарату) практично не зазнав ніяких змін. Його основні частини:

 • Перегінний куб (котел). В ту ємність заливається спиртовмісна брага (продукт бродіння цукру з дріжджами, фруктів, ягід, варення, зернових і т.п.).
 • Паровідводом (трубка, частина якої скручена спіраллю, що має назву «змійовик»). Тут пари спирту, випарюють при нагріванні браги, конденсуються в рідину. Ця частина дистилятора примусово охолоджується холодною водою, що істотно прискорює процес конденсації.

Для підвищення якості готового продукту, а також для надання йому певного смаку і аромату, відразу за перегінним кубом розміщують сухопарник (дефлегматор). Завдяки цьому елементу здійснюється очищення самогону від сивушних масел, інших домішок, негативно впливають на смак і аромат готового продукту. При цьому можлива установка як одного сухопарнику, так і двох (первинної та вторинної очистки).

Чим відрізняються самогонні апарати?

Перш ніж купити самогонний апарат, слід ознайомитися з короткою інформацією про основні види апаратів, їх відмінностях один від одного:

 • Класичний дистиллятор. Відрізняється простою конструкцією, що дозволяє його зібрати в домашніх умовах самостійно. Це перегінний куб + охолоджувач (паровідвід-змійовик). Такі нехитрі апарати можна часто зустріти в сільській місцевості в Україні. Плюси: Простий, компактний. Мінуси: Швидко одержуваний спирт-сирець зберігає запах і присмак вихідної сировини бродіння. Невисокий вміст спирту (до 85% при подвійний, потрійний перегонці), слабка очищення від домішок.
 • Дистиллятор з дефлегматором (сухопарником, паровим ковпаком і т.п.). У паровідводі між котлом і охолоджувачем додатково встановлюється невелика ємність, в якій відбувається повітряна дефлегмацієя, що сприяє очищенню самогону від сивушних масел, різних домішок. Плюси: Можливість недорого купити дистилятори, прості в експлуатації і догляді, що видають якісний продукт з досить високим вмістом спирту (до 90%). Розміщення всередині сухопарника спецій, запашних трав, сухофруктів, інших натуральних компонентів, дозволяє надавати готовому напою приємного післясмаку і аромату. Мінуси: Очищення не надто високого рівня, втрати спирту.
 • Дистиллятор з примусовою дефлегмацією (бражна колона). Найбільш досконалий вид самогонного апарату. Основна відмінність - що розміщується відразу за перегінним кубом зворотний холодильник (дефлегматор). Пари, що йдуть від нагрітої браги, осідають на його стінках і вигляді флегми повертаються назад в перегінний куб. Більш легка частина їх проходить далі і конденсується в готовий продукт вже в основному охолоджувачі. Плюси: Міцність одержуваного спиртного напою до 93%. Високі ароматичні та смакові якості. Відключивши дефлегматор, можна використовувати в якості класичного самогонного апарату. Мінуси: Збільшені габарити в порівнянні з попередніми пристроями. Обсяг високоякісного продукту становить 35-55% від загальної кількості отриманого дистиляту (спирту-сирцю).

Навіщо вам домашній самогонний апарат?

Основними причинами, за якими багато громадян в Україні цікавляться, які можна самогонні апарати купити, і де це зробити з найбільшою вигодою, такі:

 • Високі ціни на алкогольні вироби в торговельній мережі.
 • Бажання виготовити улюблений алкогольний напій своїми руками. При цьому самостійно встановлювати міцність напою, витримку, використовувані інгредієнти.
 • Можливість не купувати в магазині такі дорогі напої, як віскі, коньяк, бренді, абсент, ром та інші види екзотичного алкоголю, а приготувати їх самому.
 • При дотриманні технологій нульовий ризик отримати неякісний продукт.

А алгоритм приготування бажаного алкогольного напою не відрізняється особливою складністю:

 • Перший етап - підготовка браги. Готується цукровмісне або крахмаловмісне сусло.
 • Другий етап - бродіння.
 • Третій етап - купити дистилятор і перегнати брагу в спирт-сирець (дистилят, самогон).
 • Очищення від сивушних масел, інших домішок.

Завдяки витягів і інгредієнтів отриманий кінцевий продукт ароматизируется, ушляхетнюється, перетворюється в віскі, коньяк і т.п.

Чому нужно купити дистилятор в нашому інтернет-магазині?

Компанія Prolitech пропонує всім зацікавленим особам в Україні великий вибір дистиляторів. У каталозі інтернет-магазину представлена ​​високоякісна продукція зарубіжних і вітчизняних виробників. Ви можете на вигідних умовах купити класичний дистиллятор з одним або двома сухопарниками, виготовлений з харчової нержавіючої сталі. Аламбіках та самогонний апарат з міді, які чудово підходять для приготування чачі, граппи або бренді. У нашому асортименті є як і міні-дистилятори (об'ємом не більше 2-х літрів), так і досить габаритні (до 100 літрів) моделі.

Ми здійснюємо доставку, гарантійне та сервісне обслуговування по всій території країни: Київ, Дніпро, Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Харків, Миколаїв, Запоріжжя та інші.

Якщо у вас залишилися питання щодо вибору самогонних апаратів та комплектуючих до них, наші менеджери дадуть відповідь на них негайно і в повному обсязі. Зв'язатися з ними можна за безкоштовним телефоном +38 (044) 338-56-90; +38 (098) 192-18-20 або через форму зворотного зв'язку на сайті.

Дистилятори побутові

Показати ще 4 товарів
1 2