Капілярний виномір 0–25% дозволяє вимірювати концентрацію алкоголю в сухих винах. Найбільш точні виміри прилад дає при роботі з білим напоєм, міцність котрого варіюється від 8 до 13%. Якщо вимірювання проводити з міцним або солодким вином, то похибка буде складати 1–4% і залежності від об’єму цукру. Для отримання більш точних результатів рекомендується розбавити напій з водою в рівних пропорціях, а після вимірювання помножити результат на 2.
Капілярний виномір має вид скляної колби, один кінець якої вузький і закінчується маленьким отвором, а другий має вид воронки, в котру і потрібно наливати продукт. Вздовж всього вузького кінця нанесені мірні поділки, котрі і слугують для визначення міцності вина.
Інструкція з використання капілярного виноміра:
1. Наповнити воронку вимірювальним розчином, приблизно на половину.
2. Почекати, поки рідина не просочиться по капіляру вниз і не почне капати з протилежного отвору.
3. Дочекавшись появи кількох крапель, перевернути прибор і встановити його на рівну та гладку поверхню воронкою вниз.
4. При цьому під прибором утвориться невеличка калюжка з залишків вина, але це нормально і турбуватися нічому.
5. Покази на приборе, навпроти якого зупиниться нижній меніск рідини потрібно брати в розрахунок, при визначенні об’єму спирта.
Капілярний прибор є не єдиний пристрій для визначення міцності вина. Такий прилад, як ареометр визначає кількість алкоголю по щільності напою. Є також рефрактометричний спосіб, який дозволяє визначити кількість цукру в напої, а вже після цього підрахувати і міцність вина. Все це дає можливість контролювати процес виготовлення на всіх його етапах і за бажанням чи необхідності вносити зміни. Таким чином, можна зробити висновок, що всі ці прилади необхідні як для професіональних виноробів, так і хобі.